اخبار نمایشگاه های وسایل و لوازم خانگی

برگزاری چهارمین نمایشگاه اختصاصی ایران در سلیمانیه عراق

چهارمین نمایشگاه اختصاصی ایران در سلیمانیه عراق

نمایشگاه اختصاصی ایران در سلیمانیه عراق قرار است همزمان با بزرگترین اجلاس توسعه همکاری‌های ایران و اقلیم کردستان و جلسات B2B برگزار شود.

از آنجا که استان کردستان دارای 230 مرز مشترک با کشور عراق است و دارای سه بازارچه مرزی و یک مرز رسمی است و 32 درصد از صنعت عراق را در دست خود دارد یکی از دروازه های مهم تجارت کشور به شمار می آید و برگزاری این نمایشگاه به توسعه تجارت کشور و تولیدکنندگان ایرانی برای پیدا کردن شرکای تجاری و بازاریابی محصولاتشان کمک زیادی خواهد کرد. حضور موثر بخش های تولیدی و صادرات محور از مهمترین علل برپایی این نمایشگاه است که انتظار می رود خانه صنعت، معدن و تجارت و اتاق بازرگانی و بخش های مختلف تولیدی در این نمایشگاه حضور موثر و پر رنگی داشته باشند. در این نمایشگاه بیش از صد واحد مطرح تولیدی، صنعتی و اقتصادی مانند بخش صنایع، بانکداری، خوروسازی، لوله و پروفیل، الکترونیک و مخابرات، لوازم خانگی برقی و غیر برقی، فرش و موکت، مواد غذایی و خوراکی، مواد شوینده و بخش های دیگر اقتصادی و تجاری از سراسر کشور ایران به عرضه انواع کالا و خدمات و محصولات خود بر طبق آخرین دستاوردهای علمی و نوین دنیا می پردازند. بازدیدکنندگان این نمایشگاه بزرگ از اقلیم کردستان عراق، دهوک، اربیل، موصل، بغداد، کرکوک، نجف، کربلا و دیاله و… می باشند. از مهمترین دلایل برگزاری این نمایشگاه بزرگ در سلیمانیه عراق می توان به موارد زیر اشاره کرد:

نزدیکی به مرز ایران و منطقه کردستان و دارا بودن شمار بیشتر گمرکات مرزی با سلیمانیه

وابستگی عراق به واردات کالا از ایران

حجم بالای صادرات ایران در سال های گذشته

روابط حسنه با استان سلیمانیه در اقلیم کردستان و کشور عراق

کم بودن بوروکراسی اداری در این منطقه، نقل و انتقالات آسان پولی

دسترسی به سایر بازارهای عراق و کشور سوریه از طریق اقلیم کردستان

توسعه تجارت به دلیل وجود نیروی کار جوان و آموزش دیده و دستمزد کم

نمایشگاه اختصاصی ایران در سلیمانیه عراق در محل نمایشگاه بین المللی سلیمانیه با سالنی به مساحت 6000 متر مربع توسط شرکت پارس رستاک و با همکاری اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق، شرکت پیام نگاران فاطر و حمایت اتاق بازرگانی و صنایع سلیمانیه، اتحادیه صادرکنندگان و واردکنندگان اقلیم کردستان و سرکنسولگری ایران در سلیمانیه عراق برگزار می شود. زمان برگزاری این نمایشگاه از تاریخ 11 مهر ماه تا تاریخ 15 مهر ماه سال 1402 مصادف با 3 تا 7 اکتبر 2023 میلادی به مدت 5 روز می باشد.     

دیدگاهتان را بنویسید