محصولات خود را در رابیما بفروشید

 

یکپارچگی در سراسر زنجیره تامین

زنجیره تامین اهمیت استراتژیک در خدمات، رشد و مسیر تحقق چشم انداز رابیما دارد.

با ما در بازار باشید

با توجه به اینکه زنجیره تامین ما در سراسر ایران گسترش یافته است، ما حوزه تاثیرگذاری قابل توجهی داریم.

برای اطمینان از تداوم عرضه محصولات و بهبود عملکرد زیست محیطی و اجتماعی تامین کنندگان، ما با هم کار می کنیم تا برای همه ذینفعان در زنجیره ارزش خود ارزش ایجاد کنیم.
ما عملیات خرید خود را با استفاده از فرآیندهای مدیریت ریسک، شاخص های تامین کننده پایدار، ممیزی تامین کنندگان، رویدادهای ارتباطی و آموزش تامین کنندگان پایدار می کنیم.
رابیما یک تیم خرید پویا با دفتر تخصصی و بیش از 95 نیروی متخصص دارد که مطابق با نیازهای روزافزون داخلی و شبکه فروش و خدمات در حال گسترش است. با رسیدن به حدود 20 تامین کننده محصول (مستقیم) از بیش از 5 گروه کالایی مختلف، حجم کل خرید ما در سال 1402 به بیش از نیمی از حجم فروش رابیما خواهد رسید که شامل خریدهای غیرمستقیم و سرمایه گذاری ها نیز می شود.
رابیما در تلاش است تا بهترین استراتژی و مدل همکاری را در راستای سیستم فروش و چشم انداز در حال گسترش خود ایجاد کند تا خود را به عنوان یک برند معتبر قرار دهد. به این معنا، یک تیم خرید مبتنی بر طبقه بندی برای استفاده از صرفه جویی در مقیاس ایجاد شد. مدیران گروه های کالایی در گروه های مربوطه خود تخصص دارند و پروژه‌های بهبود هزینه و همچنین پروژه‌هایی را انجام می‌دهند که ارزش ایجاد می‌کنند. تیم خرید بسیاری از عناصری را که ممکن است بر هزینه‌ها تأثیر بگذارند، از جمله مقررات مربوط به محیط زیست، نوسانات قیمت محصولات، تحولات اقتصادی محلی و جهانی، ریسک‌های پایدار تأمین‌کننده و مقررات گمرکی را پیگیری می‌کند.
قیمت محصولات خریداری شده از طریق تجزیه و تحلیل قیمت بازار یا لیست مصوب تامین کننده تعیین می شود. هر دو روش برای تعیین قیمت های منصفانه با تامین کنندگان جهت حمایت از مصرف کننده استفاده می شود. ما به خوبی از فرآیندهای قیمت گذاری که بر اساس پارامترهای اقتصادی از جمله نیروی کار، روند مواد خام، برق، سوخت و تورم است، مطلع هستیم.
پیگیر رابیما در شبکه های اجتماعی شوید

استراتژی های خرید رابیما

خرید مسئولانه پایدار

مدیریت ریسک تامین کننده

بهبود هزینه

نوآوری تامین کننده

همکاری بلند مدت

مدیریت تامین کننده و بهینه سازی

خرید استراتژیک برندهای برتر

20
برند ویژه
7000
مدل محصول
11
انبار و هاب ارسال در کشور
6
شعبه حضوری
11
گروه کالایی
45
نفر نیروی متخصص

چرا با رابیما همکاری کنیم ؟

Rabima رابیما

زمان

 

رابیما 24 ساعت و 7 روز هفته قابل دسترسی است و محصولات در حال سفارش هستند

delivery

خدمات

 

رابیما محصولات را به اقصی نقاط کشور ارسال می کند

experience

تخصص

 

ارایه محصولات تخصصی با راه کارهای تخصصی و تجربه سالیان متمادی مدیران

Rabima رابیما

عملکرد

 

دسترسی به مشتریان سرتاسر کشور با توجه به ضریب بالای 127% نفوذ اینترنت در ایران

branding

اعتبار

 

فروش محصول در کنار برندهای برتر دنیا و رقبای تجاری کالایی یا خدماتی داخلی

process

سهولت

 

فراید همکاری آسان برای برندهای برتر

Rabima رابیما

ریسک

 

تسویه حساب همیشه نقدی است و تجارتتان فاقد ریسک است

search-engine-marketing

تبلیغات

 

توسعه فروش و اعتبار محصولات و خدمات شما با تبلیغات گسترده شهری و اینترنتی 

software

توسعه

 

گزارشات شفاف رابیما به توسعه و بازاریابی دقیق محصول کمک می کند

برنامه توسعه
تامین کنندگان

مزیت های رقابتی یکدیگر را توسعه ببخشیم

ما تلاش می کنیم از توسعه تامین کنندگان خود برای اطمینان از بهبود مستمر حمایت کنیم. با انجام این کار، ما نه تنها مزیت رقابتی به دست می آوریم، بلکه به افزایش کیفیت و کاهش قیمت ها نیز کمک می کنیم.

ما پروژه‌های بهره‌وری را برای تامین کنندگان خود بر اساس مدل «بهره مشترک» ارائه می‌کنیم، توسعه را با اصل برد-برد ارائه می‌کنیم و افزایش کیفیت تأمین‌کننده را با مدیریت هدف‌محور تسهیل می‌کنیم.

هدف دپارتمان تحول و توسعه تامین کنندگان رابیما، افزایش کیفیت محصول و کارایی تامین کنندگان، حمایت از آن ها در اتخاذ رویکرد خدمات پایدار و کمک به آن ها برای حفظ رقابت پذیری خود است. ما نیازهای تامین کنندگان را تجزیه و تحلیل می کنیم و دسترسی به منابع تخصیص یافته برای همکاری بیشتر را تضمین می کنیم. برای افزایش کارایی فرآیند با ایجاد یکپارچگی بین رابیما و تامین کنندگان، پروژه سیستم مدیریت تامین کننده جدید در تامین کنندگان و کسب و کارهای رابیما که به عنوان پایلوت انتخاب شده اند انجام می شود. این پروژه که هدف آن دیجیتالی کردن مدیریت تامین کنندگان، به ویژه سفارش، انبار و تدارکات است، قرار است در سال 1403 گسترش یابد.

در سال 1402، ما تمرکز خود را بر توسعه زیرساخت‌های تامین‌کننده و شایستگی‌های فنی و گسترش مداوم فناوری‌های نوظهور تولید در اکوسیستم تامین‌کننده در محدوده مطالعات بهره وری، بهینه سازی فرآیند، بهبود زمان چرخه، راه حل های اتوماسیون، بومی سازی متمرکز کردیم.

مشارکت با
تامین کنندگان

همگی مسئولیم

ما توجه ویژه ای به ادامه فعالیت های خود با هدف ارائه محصولات با کیفیت، نوآورانه، مقرون به صرفه و سازگار با محیط زیست با در نظر گرفتن مسئولیت های اجتماعی و زیست محیطی خود داریم.

رابیما از تامین کنندگان انتظار دارد که با همین آگاهی کار کنند و از آن ها در تلاش برای به دست آوردن این دستاوردها حمایت  می کند.

Rabima رابیما

آیا می خواهید با رابیما کار کنید؟

اگر مایل به تامین محصول برای شرکت ما هستید، لطفا با کلیک بر روی لینک زیر درخواست دهید. در صورت نیاز با شرکت شما تماس گرفته خواهد شد.

کاندیداهایی که می خواهند تامین کننده رابیما باشند، فرآیند "تأیید / ارزیابی تامین کننده" را طی می کنند. در محدوده این فرآیند، تامین کنندگان برای پوشش مراحل بسیاری از جمله تجاری، اخلاق تجاری، محیط و کیفیت از جمله دیدگاه سیاست خرید مسئول رابیما ارزیابی می شوند.

در صورت لزوم، رابیما این حق را دارد که تامین کننده خود را در محل مورد بازرسی قرار دهد یا سازمان های مستقل آن را مورد بازرسی قرار دهد و طی گردش کار استاندارد رابیما مورد تایید قرار دهد.

مدیریت تامین کنندگان

امضای قراردادهای تامین کننده شرط اولیه همکاری بین رابیما و تامین کنندگان آن است. تامین کنندگان موظف به رعایت کامل شرایط قرارداد هستند. قراردادها همچنین تعهد همکاری طولانی مدت بین دو طرف است. قراردادهای تامین کننده شامل اخلاق تجاری، الزامات زیست محیطی و کیفیت و همچنین مسائل تجاری است. پس از تایید تامین کنندگان ما، کیفیت و عملکرد حمل و نقل به دقت نظارت می شود و نتایج عملکرد از طریق پورتال تامین کننده با تامین کنندگان به اشتراک گذاشته می شود. با توجه به نتایج عملکرد، حسابرسی های انجام شده در محدوده مطالعات بهبود توسط کارکنانی که آموزش حسابرسی را در رابیما دریافت کرده اند انجام می شود.

تامین کنندگان ما موظفند سیاست، قرارداد و شرایط کیفیت را از تامین کنندگان خود استعلام کنند. رابیما شرایط تامین کننده فرعی خود را در صورت لزوم بازبینی می کند یا آن را در محل بررسی می کند. تامین کنندگان ما بر اساس روش های روز دنیا تجزیه و تحلیل و طبقه بندی می شوند و نقش فعالی در تعیین استراتژی کلی تامین کننده ما دارند. در روش کرالجیک، معیارهای زیر در نظر گرفته شده است.

  • هزینه خرید سالانه تامین کننده
  • عملکرد تامین کننده (کیفیت، حمل و نقل)
  • سطح وابستگی تامین کننده
  • سطح قیمت تامین کننده با توجه به جایگزین های آن
  • تخصص فنی و نوآوری تامین کننده
  • سرعت پاسخگویی و همکاری تامین کننده و سطح خدمات
Rabima رابیما
رابیما Rabima

سیاست خرید مسئولانه و اصول اجرایی

در محدوده ممیزی ها، ما انطباق تامین کنندگان خود را با قوانین اخلاق تجاری تامین کنندگان، که شامل انتظارات رابیما در رویه های قانونی، شرایط کاری، قوانین اخلاقی، بهداشت و ایمنی شغلی و محیط زیست می باشد، بررسی می کنیم.

خط مشی خرید مسئولانه برای اطمینان از مطابقت شیوه های تجاری تامین کنندگان با ارزش های رابیما و قوانین قانونی فعلی طراحی شده است و باید توسط همه تامین کنندگان رعایت شود.

پذیرش و رعایت خط مشی خرید و مسئولیت های رابیما یک تعهد قراردادی است. در صورت نقض جدی این سیاست به صورت سیستماتیک، رابیما حق فسخ قرارداد با تامین کنندگان خود را برای خود محفوظ می دارد. به همین ترتیب، رابیما از تامین کنندگان خود انتظار دارد که "خط مشی خرید مسئولانه" را در پوشش تامین کنندگان خود داشته باشد و اجرا کند.

این سیاست به پیوست قرارداد همکاری برای تامین کنندگان ارسال می شود.

 

نوآوری تامین کننده

رابیما پروژه های بسیاری را با تامین کنندگان در اکوسیستم خود توسعه می دهد. یکی از این پروژه ها برنامه نوآوری تامین کننده است که از طریق آن رابیما تلاش های تحقیق و توسعه را با همکاری تامین کنندگان برای فروش محصولات، فناوری ها و خدماتی انجام می دهد که به سازمان ها و افراد کمک می کند تا در آینده پیشرفت کنند.

در سال 1402، ما تمرکز خود را بر توسعه زیرساخت های تامین کننده و شایستگی های فنی و خدماتی و گسترش مداوم فناوری های نوظهور خدمات و فروش در اکوسیستم تامین کننده متمرکز کردیم.

 

Rabima​ رابیما
رابیما Rabima

شاخص پایش تامین کننده

ما یک پروژه شاخص پایش تامین کننده داخلی، پروژه نظارت و توسعه داده های پایایی تامین کننده را توسعه دادیم.

یک تیم اختصاصی داخلی در بخش خرید و منبع یابی محصول بر روی این پروژه با همکاری تیم پایش کار می کند.

ما همچنین با یک مؤسسه علمی مستقل و معتبر همکاری کرده ایم تا به ما در انجام این پروژه کمک کند. این موسسه پلت فرم نرم افزار نظارت بر داده های تامین کننده را در اختیار ما قرار می دهد و با همکاری نزدیک با تیم خرید کار می کند تا با تامین کنندگان تماس گرفته و به عنوان مشاور برای سوالات مطرح شده توسط تامین کنندگان عمل کند.

هدف این است که با جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده های تامین کنندگان، خطرات و فرصت های مرتبط با ESG را درک کنیم. هدف اصلی ما فعال کردن کاهش محدوده 3 در زنجیره ارزش است.

شرایط زیست محیطی
تامین کننده

رعایت سیستم مدیریت زیست محیطی در تمامی فعالیت های ما از ابتدای فرآیند راه اندازی تامین کنندگان ما الزامی است.

خط مشی خرید مسئولانه ما که برای تامین کنندگان خود آماده کرده ایم، شامل شرایط محیطی و همچنین اصول اخلاقی و قوانین قانونی تامین کنندگان ما است. شرایط انطباق با خط مشی خرید مسئولانه در قراردادهایی که با همه تامین کنندگان خود داریم مشخص شده است.

شاخص پایش تامین کننده داخلی برای نظارت دقیق بر فعالیت های پایایی تامین کنندگان ما تهیه شده است. این شاخص عملکرد فعالیت های اقتصادی، زیست محیطی و اجتماعی تامین کنندگان ما را در طول یک نظرسنجی جامع، که اولین گام ارزیابی شاخص پایایی تامین کننده است، رصد می کند.

به عنوان بخش دوم ارزیابی شاخص پایاییی تامین‌کننده، ممیزی‌های تجاری، شامل اما نه محدود به مسائل زیست‌محیطی، برای بررسی انطباق با قوانین و مقررات زیست‌محیطی، حمایت از عملکرد زیست‌محیطی تامین‌کنندگان و پیگیری دقیق فعالیت‌های زیست‌محیطی انجام می‌شود.

رابیما Rabima
رابیما Rabima

استانداردهای کیفیت تامین کننده

تامین کنندگان ما باید کارآیی یک سیستم کیفیت را که با هدف بهبود عملکرد و کاهش عدم انطباق ها و خرابی محصول است، ایجاد، مستندسازی، پیاده سازی و به طور مستمر افزایش دهند. تامین کنندگان باید اهداف کیفی داشته باشند که بتواند انتظارات رابیما را برآورده کند. از جمله الزامات انطباق مواد اولیه محصول، که قابل اندازه گیری هستند و می توانند در یک بازه زمانی معین با رعایت خط مشی کیفیت اجرا شوند.

تامین کنندگان باید بررسی های مدیریتی داشته باشند که بهبود مستمر را فراهم می کند. این بررسی‌ها باید خروجی‌های فعالیت با هدف نظارت بر عملکرد کلی فرآیند را پوشش دهد. تمامی فعالیت ها باید به گونه ای برنامه ریزی، اجرا و کنترل شوند که ابهامات موجود در این فعالیت ها و در کل سیستم را به حداقل رسانده و بهبودهای مورد نیاز را محقق سازد.

موارد زیر برای ارزیابی اینکه آیا تامین کننده انتظارات فوق الذکر را برآورده می کند مفید است: 1. نتایج بازرسی های داخلی و خارجی 2. بررسی سوابق، نتایج عملکرد، و اهداف در مورد شاخص های نظارتی حیاتی فرآیندهای موثر بر کیفیت محصول 3. جوایز کیفیت مشتری 4. سوابق بازخورد مشتری (نرخ بازگشت محصول، ادعای مشتری و غیره) 5. گواهی استانداردهای به دست آمده برای محصول (TSE، BEAB، VDE، DIN و غیره) 6. داشتن گواهینامه های استانداردهای مدیریتی ایزو 7. داشتن یک ساختار سیستماتیک برای گزارش و مدیریت هزینه کیفیت (سیستم باید بتواند گزارش های دوره ای تولید کند، اهداف را هدایت کند، بر تصمیمات مدیریتی تأثیر بگذارد و پروژه های بهبود را القا کند.) 8. داشتن نماینده مدیریتی که اختیار و مسئولیت اجرایی و ثبات سیستم کیفیت را دارد.

نقشه راه تداوم همکاری با تامین کنندگان

نقشه راه ما برای تداوم همکاری با تامین کنندگان ما چیست؟

ماندگاری سازمانی نه تنها مدیریت تأثیرات اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی شرکت ما است، بلکه مکمل فعالیت های تأمین کنندگان ما در جهت پایداری است. نقشه راه ما راهنمایی برای افزایش عملکرد پایداری تامین کنندگان ما است.

ما می خواهیم همراه با زنجیره تامین خود متحول شویم و تاثیر عملیات در زنجیره ارزش را در کل به حداقل برسانیم. بنابراین، مهم است که ما به تامین کنندگان خود در تعیین اهداف زیست محیطی، اندازه گیری پیشرفت آنها و کاهش تأثیر آنها کمک و راهنمایی کنیم.

هدف ما این است که تا پایان سال 1403، آموزش هایی را برای همه کارکنان خرید و تدارکات در زمینه تداوم همکاری و ایجاد ارزش پایدار در زنجیره تامین ارائه کنیم.

رابیما Rabima