قوانین ارسال و تحویل گرفتن کالا توسط مشتری

 • ارسال کالا در رابیما تنها در روزهای کاری و تا ساعت ۱۷ صورت خواهد گرفت. در صورت سفارش گذاری بعد از ساعت ۱۷، مراحل پیگیری ارسال کالا در روز کاری بعدی انجام خواهد شد.
 • به دلیل برخی محدودیت‌های موجود و اجتناب از مواردی که ورود به ساختمان‌ها می‌تواند ایجاد کند، محل تحویل سفارش درب اصلی ساختمان (منتهی به خیابان) است. از جمله‌ی این موارد می‌توان به قوانین محدوده‌های شخصی و خصوصی، فضاهای مشترک آپارتمان‌ها و ورود به برخی مجتمع‌های مسکونی، اماکن تجاری، فرهنگی یا دولتی، اشاره کرد.
 • در صورتی که روش ارسال باربری انتخاب شود تحویل مرسوله در انبار باربری مقصد صورت خواهد گرفت و باربری مورد نظر مسئولیت امنیت و تامین ضمانت تحویل را به عهده خواهد گرفت.
 • صاحب پروفایل یا تحویل گیرنده کالا که صاحب پروفایل نام، آدرس و تلفن وی را برای تحویل گرفتن سفارش وارد کرده است، صاحب و تحویل‌گیرنده کالا محسوب می‌شود. هنگام دریافت کالا شناسنامه یا کارت ملی تحویل گیرنده باید به رویت پیک برسد.
 • تحویل سفارش در اماکن عمومی همچون کافه، کافی نت، رستوران، هتل و مانند آن امکان‌پذیر نیست و لازم است آدرس تحویل، دقیق و قابل استناد باشد. تحویل تمامی سفارش‌ها تنها به آدرس‌های دقیق ثبتی و قابل استناد امکان پذیر است.
 • پس از پردازش سفارش و تحویل به پست، زمان تقریبی تحویل سفارش ارسالی بنا به محدوده جغرافیایی و مقصد سفارش بین ا تا 4 روز کاری است. چنانچه زمان مشخص شده بیش از زمان مذکور باشد، از طریق پیام کوتاه یا تماس صوتی به اطلاع مشتری رسانیده خواهد شد.
 • چنانچه مشتری سفارش خود را کنسل نموده و مورد تایید رابیما قرار گرفته باشد و چنانچه کالا برای مشتری ارسال شده باشد، مشتری می‌بایست از تحویل گرفتن آن خودداری نماید. لذا در صورت تحویل کالا مبلغ به مشتری مرجوع نخواهد شد مگر در شرایطی که هزینه‌های ارسال و دریافت آن کالا از مشتری کسر گردد.
 • در صورتی که منتظر دریافت سفارش خود از طریق سرویس شرکت پست هستید، می‌توانید مرسوله را از طریق سایت شرکت پست جمهوری اسلامی ایران به آدرس زیر پیگیری کنید:
  http://itemtracking.post.ir
 • تیپاکس به مقصد تمامی مراکز استان‌ها ارسال مستقیم دارد. سفارش‌هایی که در محدوده بافت شهری در شهرهای دارای دفتر نمایندگی تیپاکس قرار دارند، درب منزل تحویل داده می‌شوند و تیپاکس برای رساندن آنها، هزینه اضافی دریافت نمی‌کند. مشتریانی که آدرس‌شان در خارج از بافت شهری شهر مقصد قرار دارد، می‌توانند سفارش خود را از دفتر شعبه مقصد تحویل بگیرند یا برای دریافت سفارش با شرایط توافقی اقدام کنند. در صفحه سفارش گذاری و انتخاب نحوه ارسال چنانچه شهر و آدرس پستی شما تحت پوشش درب منزل تیپاکس نباشد از طریق notification به اطلاع شما رسانیده خواهد شد. در صورت ادامه و ثبت سفارش با شرایط اعلامی هزینه‌های بعد از دفتر تیپاکس در مرکز شهر شما به عهده شما خواهد بود.

روشهای ارسال سفارش:

 1. سفارشات در شهر تهران صرفا به دو صورت اکسپرس و ارسال عادی صورت می‌گیرند. ارسال اکسپرس تنها تا قبل از ساعت ۱۷ قابل انتخاب است و بعد از آن سفارشات تنها به صورت عادی ارسال خواهند شد.
 2. در شهرهای مجاور شهر تهران، سفارش‌ها توسط شرکت پست جمهوری اسلامی ایران و تیپاکس ارسال می گردند.
 3. در سایر استان ها غیر از استان تهران، سفارش ها از سه طریق شرکت پست جمهوری اسلامی ایران، تیپاکس و باربری ارسال می‌گردند.

تحویل گرفتن کالا:

با توجه به اینکه سایت رابیما پیش از ارسال کالا سلامت فیزیکی کالا را بررسی می‌کند و همچنین از بسته‌بندی استاندارد برای بسته‌بندی کردن مرسوله‌های ارسالی استفاده می‌کند، فرد تحویل گیرنده کالا (خریدار و یا فرد مشخص شده در سایت به عنوان تحویل گیرنده) می‌بایست نکات زیر را پیش از امضای رسید تحویل کالا که توسط پیک رابیما و یا مامور یکی از شرکت‌های ارسال کالا که سایت رابیما با آنها همکاری می‌کند، به او داده خواهد شد در نظر بگیرد:

 • متعلقات کالا طبق مشخصات کالا تحویل گرفته شود.
 • کد درج شده روی جعبه کالاها می‌بایست دقیقا مطابق با فاکتور و رسید تحویلی شما باشد.
 • بسته بندی کالا هیچ آسیب ظاهری نداشته باشد و چسب‌های پلمپ آن باز نشده باشند.
 • چنانچه سفارش شما بیش از یک عدد است باید نسبت به کنترل تمامی سفارش‌های خود در جعبه مادر اقدام نمایید.
 • کالاها از نظر ظاهری آسیب دیدگی نداشته باشند.

بدیهی است در صورتی که هر یک از موارد فوق مغایرت داشته باشد فرد تحویل گیرنده می‌بایست از تحویل گرفتن مرسوله خودداری نماید. پس از امضای رسید تحویل کالا سایت رابیما مسئولیت هیچ‌گونه ایراد ظاهری و فیزیکی را به عهده نخواهد گرفت.